ЗАПОВІДНИК "ТРАХТЕМИРІВ" ВІДКРИВ ПЕРШИЙ НА ТРАХТЕМИРІВСЬКОМУ ПІВОСТРОВІ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

У селі Бучак, що на Канівщині, 14 листопада, на храмове свято села - день св. Кузьми та Дем`яна - відбулася знаменна подія: відкрито краєзнавчий музей.

Експозиція Бучацького краєзнавчого музею представляє історичну, культурну та природну спадщину Трахтемирівського півострова, історію села та мистецьке відображення мальовничого Бучака у живописі та кінематографі. Зокрема, відвідувачі музею дізнаються про практично невідомі факти - ще з ХІХ ст. ряд геологічних термінів носять назву "бучацькі", оскільки описані термінами речовини вперше були виявлені саме тут.

Навколо Бучака знайдено близько 20 археологічних об'єктів, що означає багатовікову історію заселення цієї місцевості починаючи з кам'яного віку. Вірогідно, що нинішня назва села відносно нова, вона відома лише з середини XVIII ст., але точно відомо про існування тут поселення з часів Русі та пізнього середньовіччя.

Розробкою експозиції займалися співробітники Державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів» Тарас Теліженко, Ірина Воропай та Дмитро Іванов, творчу концепцію розробляв Кирило Бородін, велику допомогу у створенні музею надали кандидат історичних наук, учений секретар відділу археології Києва Інституту археології НАН України Віталій Козюба та директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк.У церемонії відкриття взяли участь музиканти київських гуртів "ГуртЙоГурт" і "Татхагата", які вже багато років гостюють у Бучаку і, натхненні цими краєвидами, пишуть тут свої пісні. 

Бучацький краєзнавчий музей створено співробітниками Державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів» в партнерстві з Товариством творчих ініціатив "Бучак" як результат проекту «Віднайдення майбутнього», який було реалізовано у 2021 році в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Український культурний фонд та Державне агентство розвитку туризму України.

Відеозвіт про подію дивіться тут. 


Затверджено Стратегію розвитку Державного історико-культурного заповідника "Трахтемирів"
Кілька місяців команда заповідника за підтримки експертів із стратегування вивчала проблематику розвитку заповідника. І, нарешті, стратегію розвитку розроблено, презентовано та затверджено.
Докладніше
ДІКЗ "Трахтемирів" розпочинає туристично-екскурсійний сезон!
Інформація для усіх відвідувачів Трахтемирівського півострова: Державний історико-культурний заповідник "Трахтемирів" проводить екскурсії по півострову, а саме в селах Трахтемирів і Бучак, а також їх околицями.
Докладніше
НАЙКРАЩІ ВІТАННЯ У НОВОМУ РОЦІ!
Державний Історико-культурний заповІдник "Трахтемирів" вітає усіх із Сонцеворотом, Різдвом та Новим Роком! Хай 2021-й рік принесе у Ваші домівки здоров`я, добрий настрій та всілякі гаразди! Веселих свят!
Докладніше
МАЙБУТНЄ ЗНАЙОМИТЬ СЬОГОДЕННЯ З МИНУЛИМ
Протягом усього 2020 року команда Держаного історико-культурного заповідника «Трахтемирів» розробляла, чекала, планувала, готувалася, а головне...
Докладніше


Екскурсії

Для знайомства з глибинами історії півострова та красою його природи працівниками заповідника розроблено кілька лінійних маршрутів з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей відвідувачів: від села Трахтемирів і до окремих ділянок півострова, а також в районі села Бучак та околиць. Екскурсії проводяться з кінця квітня до початку жовтня, в інший період можливі за сприятливих погодних умов. Варто зважати, що Трахтемирівський півострів є важкодоступним краєм, що вкритий лісом та чагарником, порізаний глибокими ярами з непрохідними у негоду грунтовими дорогами.

Трахтемирів

Точка відліку даного маршруту - пам’ятний знак гетьману українського козацтва Петру Сагайдачному на честь походу Війська Запорожського на Московщину...

Докладніше
Трахтемирів – козацький край

По маршруту від села вглиб півострова можлива зустріч із Скіфом – відомим місцевим жителем, художником Олегом Георгійовичем Петриком.

Докладніше
Бучак

Це старовинне село, під цією назвою воно фіксується з 1645 року. На жаль, наприкінці 1980-х років село було знесено для масштабного гідроенергетичного будівництво...

Докладніше