Запрошуємо у мандрівку туристичним маршрутом  

«Трахтемирівська лукá - серце Канівських гір»

між селами Бучак та Григорівка!

 
Категорія - місцевий пішохідний пізнавальний маршрут.
Протяжність шляху – 11 км ґрунтовою дорогою або стежкою.
Перепад висот – не більше 150 м.
Середня тривалість проходження – 4-6 годин в залежності від підготованості туристів.
Пішохідний пізнавальний маршрут мінімальної складності проходить центральною частиною Канівських гір в межах Трахтемирівського півострова або лукѝ (дугоподібного вигину ріки чи берега) та представляє лісову та лугову ділянки - найбільш характерні екосистеми Середнього Подніпров’я. Загалом це надзвичайно мальовнича місцевість, а головним об’єктом уваги тут є особливий ландшафт. Канівські гори відомі в геологічній науці як Канівські дислокації і вирізняються унікальною геологічною будовою. Вона визначила специфічність рельєфу Канівських гір – вони вкриті густою та розгалуженою яружно-балковою мережею. Половина маршруту проходить через лісовий масив Бучацька дача, друга половина – через лугову заплаву, яка подекуди включає старий фруктовий сад. На маршруті зустрічаються місцеві джерела (вода питна), а також гідрологічна пам’ятка Рожена криниця. Вздовж маршруту знаходяться 19 археологічних пам’яток, що представляють скіфську, зарубинецьку, давньоруську та пізньосередньовічну епохи.
 
 
 
 
Детальну інформацію читайте, навівши курсор на потрібний об'єкт.

Туристичний маршрут та віртуальні екскурсії створено рамках проекту "ТРАХТЕМИРІВ. УСВІДОМЛЕННЯ", що реалізований Державним історико-культурним заповідником «Трахтемирів» за підтримки Українського культурного фонду у 2021 році.
 

Екскурсії

Для знайомства з глибинами історії півострова та красою його природи працівниками заповідника розроблено кілька лінійних маршрутів з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей відвідувачів: від села Трахтемирів і до окремих ділянок півострова, а також в районі села Бучак та околиць. Екскурсії проводяться з кінця квітня до початку жовтня, в інший період можливі за сприятливих погодних умов. Варто зважати, що Трахтемирівський півострів є важкодоступним краєм, що вкритий лісом та чагарником, порізаний глибокими ярами з непрохідними у негоду грунтовими дорогами.

Трахтемирів

Точка відліку даного маршруту - пам’ятний знак гетьману українського козацтва Петру Сагайдачному на честь походу Війська Запорожського на Московщину...

Докладніше
Трахтемирів – козацький край

По маршруту від села вглиб півострова можлива зустріч із Скіфом – відомим місцевим жителем, художником Олегом Георгійовичем Петриком.

Докладніше
Бучак

Це старовинне село, під цією назвою воно фіксується з 1645 року. На жаль, наприкінці 1980-х років село було знесено для масштабного гідроенергетичного будівництво...

Докладніше

Новини

22.11.2021
ЗАПОВІДНИК "ТРАХТЕМИРІВ" ВІДКРИВ ПЕРШИЙ НА ТРАХТЕМИРІВСЬКОМУ ПІВОСТРОВІ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

У селі Бучак, що на Канівщині, 14 листопада, на храмове свято села - день св. Кузьми та Дем'яна - відбулася знаменна подія: відкрито краєзнавчий музей.


Докладніше
28.05.2021
Затверджено Стратегію розвитку Державного історико-культурного заповідника "Трахтемирів"

Кілька місяців команда заповідника за підтримки експертів із стратегування вивчала проблематику розвитку заповідника. І, нарешті, стратегію розвитку розроблено, презентовано та затверджено.


Докладніше