МАЙБУТНЄ ЗНАЙОМИТЬ СЬОГОДЕННЯ З МИНУЛИМ

Протягом усього 2020 року команда Держаного історико-культурного заповідника «Трахтемирів» розробляла, чекала, планувала, готувалася, а головне – здійснювала великий інноваційний проєкт, який має назву «Трахтемирів-DIGITAL». Для нас це має особливе значення: адже тривалий час заповідник був позбавлений можливостей для повноцінної діяльності. Нарешті, часи змінилися, з’явилися нові люди, ідеї та велике бажання не сидіти на місці. 99 археологічних та природних об’єктів заповідника зачекалися своїх охоронців та дослідників. Так виник проект «Трахтемирів-DIGITAL», мета якого - описати на місцевості, нанести на карти, сфотографувати, відзняти згадані об’єкти, щоб їх можна було потім ефективно, зберігати та вивчати. Фінальною задачею було створити 3D-модель півострова з усіма пам’ятками – відомими, а може і раптом щойно відкритими. Для цього були обрані сучасні технології дистанційного зондування землі – фотограмметрія та лазерне сканування  (LIDAR). Ми вірили в себе і нам посміхнулася доля в особі Українського культурного фонду, який підтримав наш проєкт. Ось тепер наприкінці року ми завершуємо цю роботу, а що саме ми робили, і що з  того вийшло – читайте у розділі Трахтемирів-DIGITAL.

ЗАПОВІДНИК "ТРАХТЕМИРІВ" ВІДКРИВ ПЕРШИЙ НА ТРАХТЕМИРІВСЬКОМУ ПІВОСТРОВІ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ
У селі Бучак, що на Канівщині, 14 листопада, на храмове свято села - день св. Кузьми та Дем'яна - відбулася знаменна подія: відкрито краєзнавчий музей.
Докладніше
Затверджено Стратегію розвитку Державного історико-культурного заповідника "Трахтемирів"
Кілька місяців команда заповідника за підтримки експертів із стратегування вивчала проблематику розвитку заповідника. І, нарешті, стратегію розвитку розроблено, презентовано та затверджено.
Докладніше
ДІКЗ "Трахтемирів" розпочинає туристично-екскурсійний сезон!
Інформація для усіх відвідувачів Трахтемирівського півострова: Державний історико-культурний заповідник "Трахтемирів" проводить екскурсії по півострову, а саме в селах Трахтемирів і Бучак, а також їх околицями.
Докладніше
НАЙКРАЩІ ВІТАННЯ У НОВОМУ РОЦІ!
Державний Історико-культурний заповІдник "Трахтемирів" вітає усіх із Сонцеворотом, Різдвом та Новим Роком! Хай 2021-й рік принесе у Ваші домівки здоров`я, добрий настрій та всілякі гаразди! Веселих свят!
Докладніше


Екскурсії

Для знайомства з глибинами історії півострова та красою його природи працівниками заповідника розроблено кілька лінійних маршрутів з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей відвідувачів: від села Трахтемирів і до окремих ділянок півострова, а також в районі села Бучак та околиць. Екскурсії проводяться з кінця квітня до початку жовтня, в інший період можливі за сприятливих погодних умов. Варто зважати, що Трахтемирівський півострів є важкодоступним краєм, що вкритий лісом та чагарником, порізаний глибокими ярами з непрохідними у негоду грунтовими дорогами.

Трахтемирів

Точка відліку даного маршруту - пам’ятний знак гетьману українського козацтва Петру Сагайдачному на честь походу Війська Запорожського на Московщину...

Докладніше
Трахтемирів – козацький край

По маршруту від села вглиб півострова можлива зустріч із Скіфом – відомим місцевим жителем, художником Олегом Георгійовичем Петриком.

Докладніше
Бучак

Це старовинне село, під цією назвою воно фіксується з 1645 року. На жаль, наприкінці 1980-х років село було знесено для масштабного гідроенергетичного будівництво...

Докладніше