Затверджено Стратегію розвитку Державного історико-культурного заповідника "Трахтемирів"

Кілька місяців команда заповідника за підтримки експертів із стратегування вивчала проблематику розвитку заповідника. І, нарешті, стратегію розвитку розроблено, презентовано та затверджено. Особливо дякуємо Ользі Галушко та Любові Ропало за допомогу та слушні поради! Тепер у заповідника є чіткий план дій, справа лише в реалізації. Особливо розраховуємо у цій справі на підтримку Бобрицької ОТГ.

Із документом, який погоджено начальницею Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської облдержадміністрації Людмилою Фіть, можна ознайомитися прямо тут.

ЗАПОВІДНИК "ТРАХТЕМИРІВ" ВІДКРИВ ПЕРШИЙ НА ТРАХТЕМИРІВСЬКОМУ ПІВОСТРОВІ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ
У селі Бучак, що на Канівщині, 14 листопада, на храмове свято села - день св. Кузьми та Дем'яна - відбулася знаменна подія: відкрито краєзнавчий музей.
Докладніше
ДІКЗ "Трахтемирів" розпочинає туристично-екскурсійний сезон!
Інформація для усіх відвідувачів Трахтемирівського півострова: Державний історико-культурний заповідник "Трахтемирів" проводить екскурсії по півострову, а саме в селах Трахтемирів і Бучак, а також їх околицями.
Докладніше
НАЙКРАЩІ ВІТАННЯ У НОВОМУ РОЦІ!
Державний Історико-культурний заповІдник "Трахтемирів" вітає усіх із Сонцеворотом, Різдвом та Новим Роком! Хай 2021-й рік принесе у Ваші домівки здоров`я, добрий настрій та всілякі гаразди! Веселих свят!
Докладніше
МАЙБУТНЄ ЗНАЙОМИТЬ СЬОГОДЕННЯ З МИНУЛИМ
Протягом усього 2020 року команда Держаного історико-культурного заповідника «Трахтемирів» розробляла, чекала, планувала, готувалася, а головне...
Докладніше


Екскурсії

Для знайомства з глибинами історії півострова та красою його природи працівниками заповідника розроблено кілька лінійних маршрутів з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей відвідувачів: від села Трахтемирів і до окремих ділянок півострова, а також в районі села Бучак та околиць. Екскурсії проводяться з кінця квітня до початку жовтня, в інший період можливі за сприятливих погодних умов. Варто зважати, що Трахтемирівський півострів є важкодоступним краєм, що вкритий лісом та чагарником, порізаний глибокими ярами з непрохідними у негоду грунтовими дорогами.

Трахтемирів

Точка відліку даного маршруту - пам’ятний знак гетьману українського козацтва Петру Сагайдачному на честь походу Війська Запорожського на Московщину...

Докладніше
Трахтемирів – козацький край

По маршруту від села вглиб півострова можлива зустріч із Скіфом – відомим місцевим жителем, художником Олегом Георгійовичем Петриком.

Докладніше
Бучак

Це старовинне село, під цією назвою воно фіксується з 1645 року. На жаль, наприкінці 1980-х років село було знесено для масштабного гідроенергетичного будівництво...

Докладніше