Екскурсії 

Для знайомства з глибинами  історії  півострова та красою його природи  працівниками  заповідника розроблено кілька лінійних маршрутів з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей відвідувачів: від села Трахтемирів і до окремих ділянок півострова, а також в районі села Бучак та околиць. Екскурсії проводяться з кінця квітня до початку жовтня, в інший період можливі за сприятливих погодних умов. Варто зважати, що Трахтемирівський півострів є важкодоступним краєм, що  вкритий лісом та чагарником, порізаний глибокими ярами з непрохідними у негоду грунтовими дорогами.

Трахтемирів

Екскурсія загальна оглядова:
Протяжність 10-14км.; час 8-9год; вартість - 860,00грн.


Точка відліку даного маршруту  - пам’ятний знак гетьману українського козацтва Петру Сагайдачному на честь походу Війська Запорожського на Московщину. Далі маршрут пролягає до цвинтаря з кам’яними хрестами ХVІІ –ХХ ст. Звідти починається піший перехід в глиб півострова - до Маркового шпиля  та  місця розташування літописної  Зарубської фортеці та поселення (VІІІ-Х ст.), звідти маршрут прямує до наймасштабнішої пам’ятки півострова – скіфського городища (590га) на місце розкопу валу скіфського часу. та фото на фоні водосховища біля символічного дерева -тризуба.


Екскурсія – тематична «Трахтемирів – козацький край»


Варіант І: Протяжність 6-7км.; час 4-год; вартість – 600,00грн.
Варіант ІІ: Протяжність 9-10км: час 6-7год; вартість – 750грн.


По маршруту від села вглиб півострова можлива зустріч із Скіфом – відомим місцевим жителем, художником Олегом Георгійовичем Петриком.

Бучак

Це старовинне село, під цією назвою воно фіксується з 1645 року. На жаль, наприкінці 1980-х років село було знесено для масштабного гідроенергетичного будівництво, яке так і не було розпочате. Але тут є достатньо місцевостей та об’єктів для цікавої мандрівки. Зокрема, тут знаходиться озеро Бучак (популярне місце дикого відпочинку), залишки городища зарубинецької епохи, справжній вітряк та ін. Екскурсійний маршрут має три варіанти.
Варіант І: Протяжність складає понад 6 км (орієнтовно 5-6 годин у пішому варіанті, враховуючи горбисту місцевість), включає прогулянку селом, відвідування гідрологічного об’єкта – літописної Роженої криниці, а також сакральної пам’ятки ранньослов’янських часів – Бабиної гори (у 2-х кілометрах південніше села). вартість – 700,00грн.
Варіант ІІ: скорочений маршрут без відвідин Бабиної гори, тривалість орієнтовно 4 години. Вартість – 600,00грн.
Найкоротша версія обмежується прогулянкою селом і займає 2-3 години. Вартість – 500,00грн.

Екскурсійна робота проводиться згідно статутної діяльності заповідника та чинного законодавства.

Новини

22.11.2021
ЗАПОВІДНИК "ТРАХТЕМИРІВ" ВІДКРИВ ПЕРШИЙ НА ТРАХТЕМИРІВСЬКОМУ ПІВОСТРОВІ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

У селі Бучак, що на Канівщині, 14 листопада, на храмове свято села - день св. Кузьми та Дем'яна - відбулася знаменна подія: відкрито краєзнавчий музей.


Докладніше
28.05.2021
Затверджено Стратегію розвитку Державного історико-культурного заповідника "Трахтемирів"

Кілька місяців команда заповідника за підтримки експертів із стратегування вивчала проблематику розвитку заповідника. І, нарешті, стратегію розвитку розроблено, презентовано та затверджено.


Докладніше